Refuler - Pogłębiarka Ssąca

Pogłębiarka ssąca określana również jako refuler od słowa refulat to maszyna pływająca służąca do wydobycia kruszyw z terenu żwirowni oraz pogłębiana dróg śródlądowych i morskich akwenów wodnych. Refulery Ecodredger to pogłębiarki refulujące zaprojektowane i wyprodukowane z myślą o wydobyciu kruszyw spod lustra wody oraz pogłębiania i usuwania osadów dennych ze zbiorników wodnych.

Inne znane określenia pogłębiarki ssącej to draga i bagrownica.

Wydobycie kruszywa (refulatu-pulpy) z dna żwirowni odbywa się za pomocą głowicy ssącej połączonej z systemem JET lub mechanicznym spulchniaczem. Następnie rurociągiem tłocznym o długości kilkuset metrów pulpa jest odprowadzana na zakład przeróbczy lub pole refulacyjne. Kolejnym etapem obróbki wydobytego kruszywa jest jego odwadnianie i frakcjonowanie. Tak przygotowane kruszywo może posłużyć między innymi do przygotowania stabilizacji drogowych za pomocą węzła betoniarskiego.

Przy użyciu odpowiednio wyposażonej pogłębiarki i akcesoriów cały proces może być w bardzo dużym stopniu zautomatyzowany.

Pogłębiarki ssące (refulery) Ecodredger – oferta

Oferujemy refulery z napędem spalinowym lub elektrycznym o różnych wydajnościach i rozmiarach. Wyposażenie i wydajność naszych maszyn oraz zastosowane w nich rozwiązania są konfigurowane z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb naszych klientów. Jesteśmy w stanie zaprojektować i wyprodukować dowolną konfigurację pogłębiarki ssącej, zarówno z silnikiem spalinowym jak i elektrycznym, o różnej wydajności pompy ssącej, średnicy rur ssących i tłocznych oraz zróżnicowanej głębokości urabiania i odległości tłoczenia.

Przykładowe modele refulerów, które posiadamy w swojej ofercie oraz ich parametry obrazuje tabela poniżej.

Wydajność 2000 m3/h – 450-550 t/h
Długość całkowita
33m
Długość modułu bocznego
23m – 2szt.
Długość modułu maszynowni
10m
Szerokość
6m
Zanurzenie maksymalne
1.2m
Zanurzenie średnie
0.7m
Głębokość urabiania
15m
Odległość tłoczenia
400m
Wydajność pompy
2000m³/h
Średnica rury ssącej
450mm
Średnica rury tłocznej
350mm

Elementy wyposażenia i akcesoria do pogłębiarek

W ofercie posiadamy także niezbędne akcesoria do pogłębiarek ssących takie jak:

 • system JET
 • automatyka
 • głowice mechaniczne
 • pompy
 • części do pomp
 • odwadniacze kołowe
 • łączniki gumowe ssące i tłoczne
 • rurociągi tłoczne
 • pływaki wypornościowe
 • agregaty prądotwórcze
 • kompensatory drgań

Postaw na jakość, innowacyjność i profesjonalizm – wybierz refulery Ecodredger

Pełna satysfakcja klientów jest naszym priorytetem, dlatego każdy wyprodukowany przez nas refuler jest dopracowany w każdym calu. Każda pogłębiarka ssąca oraz akcesoria do niej zbudowane są z najwyższej jakości komponentów przy zachowaniu pełnej precyzji wykonania. Ponad 10-letnie doświadczenie pozwala nam zaoferować doskonale wyposażony sprzęt obfitujący w innowacyjne rozwiązania niespotykane u konkurencji. 

Zapraszamy do współpracy!

+48 500 700 109

Zadzwoń i zapytaj o szczegóły oferty!